Свято народження книги.

МизовеЦей вересневий день, надовго запам’ятається жителям села Мизове, які взяли участь у презентації книги про їх рідне село, – «Мій зов», автором якої є вже всім добре відомий на Старовижівщині своїми краєзнавчими дослідженнями історик, поет – аматор, учасник хору «Надвечір’я», місцевий краєзнавець Микола Шаясюк.

 

 Довгі десятки років автор вивчав документи, збирав свідчення односельчан, аби відтворити історичні віхи рідного населеного пункту. В результаті плідної праці вийшла книжка тиражем в кількості 100 екземплярів та вміщує 182 сторінки із фотографіями від найдавніших днів до сьогодення, навіть 10 примірників видано у невеличкій приватній типографії у Канаді.
Мизово відзначається справді захоплюючою історією. Село опинялось у вирі історичних подій з 1502 року, від першої писемної згадки. З тих пір історія не оминала Мизове своєю увагою.
Поряд з хронологічно викладеними історичними подіями, що відбувалися на теренах нашого села, в цій краєзнавчій роботі також подаються розповіді про місцеві святині, заклади освіти, пам’ятки населеного пункту. Зокрема, автор описує історію збереження церкви, велику роль наукової і дослідницької діяльності братів – священиків Никанора та Петра Абрамовичів, вчителів- орденоносців Міщуків та багатьох інших осіб, які творили історію нашого села.
Настоятель місцевого храму отець Анатолій Мацелик, котрий теж всіляко вболівав за книгу і на її презентації був почесним гостем, зазначив, що таке видання могло народитися тільки завдяки справжнім патріотам.
Так написати могли тільки люди, котрі безмежно любили і люблять свою маленьку батьківщину, своє село. Я радий, що один із розділів книги відведений історії місцевої церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Церква була, є і лишається осередком освіти і культури! І ця книга ще раз переконливо це демонструє!- відзначив священник.

Мизове
 На презентацію книги в вітальні ошатного будинку культури с. Мизове зібралася різна категорія читачів: освітяни, працівники культури, медичних закладів, люди різних професій, уподобань, учні мизівської школи та молодь, яких об’єднує спільне – любов до рідної землі.

Мизове
 Своїм виступом всіх присутніх порадувало народне аматорське вокальне тріо «Барви» мизівського будинку культури, виконуючи українські пісні. В дарунок автору на його слова, покладені на музику Петром Сачуком, вперше прозвучала пісня «Старовижівщині»
А потім, як на будь-яких презентаціях гарних книг, довга черга до автора за автографами.
Учасники презентації мали змогу переглянути виставку книг та дослідницьких доробок М. Шаясюка.

Мизове

Архіви