Престольне свято в Лютці

   Одна з найбільш шанованих ікон Божої Матері – Казанська, що належить до типу,званого “Одигітрія”. Пресвята Богородиця на лівій руці тримає Немовля,Котре звернене обличчям до богомольців і благословляє правою рукою.

 

 

 

 

 Так,жителі села Лютка Старовижівського району по своїй любові до Божої Матері збудували храм,який 2008 році був освячений в честь Її ікони – Казанської. Саме 21 липня коли церква вшановує Казанську ікону Богородиці православний люд збирається на молитву до свого храму.

 

   В день престольного свята Богослужіння очолив благочинний Кримненської округи протоієрей Сергій Никонюк. Йому співслужили клірик Преображенського храму смт.Стара Вижівка протоієрей Олег Симонович та настоятель храму протоієрей Олександр Сандер.

В повчальному слові отець Сергій розповів, як у сьогоднішній день 1579 року сталась історична подія, коли в древньому місті Казані, на попелищі була знайдена ікона Божої Матері, яка стала чудотворною і від тих часів вона називається Казанською.

 Ікон Божої Матері є багато. Скрізь по християнських державах іконописці списували з древніх списків ще з часів апостольських образ Діви Марії і Богонемовля Іісуса. Ці ікони передавались з покоління в покоління, з родини в родину, з держави в державу і Матір Божа являла Свою благодатну силу від святих ікон.

Архіви