Престольне свято в Буцині.

Буцин Осіннього дня, 4 листопада, коли відзначається свято Казанскої ікони Божої Матері, парафіяни села Буцин Старовижівського району щорічно відзначають своє престольне свято.

 

 

 

 

 

  До храмового торжества  готувалися заздалегідь. Напередодні свята проводилось прибирання не тільки у храмі, а й на подвір’ї. Вже стало традицією, що сюди з великою радістю і бажанням приходять учні школи. Вони старанно прибирають територію, вигрібають кожен опалий листочок, зламану гілочку. До дітей залучаються прихожани.

  Свято розпочалося 3 листопада з вечірнього богослужіння із читанням акафісту до Божої Матері.

  Вранці, 4 листопада, мелодійний церковний передзвін гучно линув над селом і скликав людей до буцинського храму. Приїхали священики із різних єпархій. Миттєво у храмі стало людно. Прийшли багато прихожан та гостей із сусідніх сіл, районного центру. Серед них було чимало немовлят та дітей.На душі у всіх було радісно і весело.

  Богослужіння розпочалось із водосвятного молебню. Після чого відбулася святкова Літургія. Дзвінкоголосими духовними  піснеспівами радували усіх присутніх у храмі два церковних хори.

Буцин

  Під час молебню священики та прихожани просили Божого благословення та заступництва у Богородиці. Хоча на дворі пізня осінь, але день був погожий,сонячний. Тому після закінчення Літургії відбувся хресний хід навколо храму і молебінь, на якому просили великої заступницької сили Богородиці за весь рід людський перед Господом.

  На завершення церковних урочистостей до вірян звернувся місцевий настоятель храму протоієрей Орест, котрий побажав всім прихожанам миру,добра, любові, закликав усіх молитись до Божої Матері, яка є заступницею і покровителькою роду людського, а тим більше – нашого села, нашого храму. Отець Орест щиро подякував всім прихожанам за їхню присутність у храмі,а місцевим жителям – за посильну допомогу у підготовці до свята.

  До привітань долучився священик Петро,котрий подякував протоієрею Оресту за хорошу організацію свята, хористам – за духовні піснеспіви, всім присутнім побажав достатку у кожному домі, Божої благодаті.

  Додому прихожани поверталися із вірою в серці, надією на мирне майбутнє, любов’ю до ближнього та Божою благодаттю, адже всі пройнялися атмосферою великого храмового свята – Казанської ікони Божої Матері.

Архіви