Паломництво до Почаєва.

Нова ВижваВ день памяті святого Іоанна Предтечі Нововижівчани відвідали Почаєвську Лавру.

 

 

 

 

 

 
 Монастирі завжди відігравали важливу роль в духовному житті людини. Любов до монастирів і святих місць пробуджувала у християн бажання паломництва.
Ось і паломники з Нової Вижви з нетерпінням чекали на поїздку до Почаєва, щоб своїми очима побачити красу древніх храмів, підійти до святих мощей угодників Божих, до чудотворних ікон.
Наша поїздка відбулася сьомого липня, в день свята Різдва Предтечі Господнього Іоанна. Перед початком подорожі отець Анатолій у храмі відслужив молебень подорожуючим, окропив кожного паломника святою водою і далі автобусом ми відправилися до Почаєва.
У Лаврі дуже цікаву екскурсію провів для нас семінарист. Екскурсія розпочалася з знайомства з історією заснування Почаєвського монастиря. Далі ми відвідали Троїцький собор, ознайомились з особливостями його архітектури, підійшли до святих ікон і до ікони Почаєвської Божої Матері, набрали з джерела святої води. Також побували в печері, де зберігаються мощі преподобних Іова і Амфілофія Почаєвських.
Від Почаєвської Лаври ми відправилися в Свято-Духівський скит, який розташований неподалік. В храмі скиту ми підійшли до шанованих прочанами ікон, до мощей преподобного Мефодія, підійшли до хреста – вериги Микити Стовпника, якого свсященик одягав кожному.
Такою була наша паломницька подорож. За цей день всі ми стали однією великою дружньою родиною. Саме в таких поїздках паломники отримують можливість не лише дізнатись багато нового і корисного, а й відчути себе частинкою нашої Православної Церкви, історії та культури нашої країни. Молитовний дух сятих місць, читання і наспіви монастирських Богослужінь залишили незабутні враження в наших душах і без сумніву зміцнили нашу віру.

Нова Вижва

Архіви