Храм-каплиця Казанської ікони Богородиці села Лютка

Фотоальбом

   Перша каплиця була накрита соломою. Вхід був з південної сторони. Другу на тому місці зробили ще до війни (крита шифером). (зі слів Юхима Сеха)
Дід чи батько Чирака М. Й. давав тополі на неї. Вхід зробили з західного боку.(зі слів Дубук Марії)
У війну Чирак М. Й. ховав там свою швейну машину на горищі від німців. (зі слів Наумук Ф.)
В 90-х роках капличку пофарбували зовні і поставили нову огорожу на кладовищі. У 1993 році її обклали цеглою і зробили на 1,5м вищою. У 1998 році прихожани під керівництвом о. Силуана провели світло, пофарбували каплицю всередині. 7 липня 1999 року владика Симеон освятив нову капличку.
У 2005 році огорожу на кладовищі перефарбовують другий раз коштом жителів села і Дубечненської сільської ради. На зборах жителів села вирішили збирати кошти на розширення каплиці. Збір коштів розпочали у вересні 2006 року. І в цей же час заливають фундамент, щоб розширити каплицю. Влітку 2007 року зводять стіни і виготовляють дах з куполами.
20.07.2008 року відбулось відкриття храму і освячення його єпископом Володимир-Волинським і Ковельським Никодимом. Цей недільний день став для жителів села Лютка воістину святковим. Освячення храму і ювілей села поєдналися в одне торжество. Божим промислом та з милості Пресвятої Богородиці у селі було освячено храм в честь її ікони Казанської. Владика Никодим наголосив, що освячує свій перший храм на кафедрі. На запрошення настоятеля о. Василя Хотинського прибули розділити соборну молитву та духовну радість священики місцевої округи на чолі з благочинним митрофорним протоієреєм Петром Романчуком, а також о. Петро Каць з Рокити Кримненської округи та о. Олександр Шрам із Свято-Троїцького собору м. Ковеля. Підносив до небесних висот цю спільну молитву хор Свято-Воскресенського собору із Ковеля під керівництвом регента-псаломщика Оксани Остапчук. Своїм ангельським співом хористи дарували радість духовенству, прихожанам храму, а також гостям із навколишніх сіл та міст Волині і сусідньої Білорусі. Присутні на святі віддали шану і дяку всім жертводавцям на будівництво Божого Дому, де тепер перебуватиме благодать Святого Духа. Окремі із них отримали нагороди із благословіння владики. Так, медаллю «15 років Харківського собору» від блаженнішого митрополита Київського Володимира нагороди удостоївся заступник голови РДА Віталій Хвищук. Почесної грамоти – Серафима Хвищук, Степанида Любохинець, Павло Хвищук, Ярина Сулева, Микола Головій, Світлана Чирак і Олександр Ткачук.
Із серпня 2009 року настоятелем храму призначено ієрея Олександра Сандера.

Архіви