Параскевський храм-каплиця села Лісняки.

Фотоальбом

   Село Лісняки входить до складу Старовижівського району, і територіально розташоване в центрі його земель, на відстані 13 кілометрів від районного центру. В селі налічується 65 дворів, в яких проживає 205 чоловік.
Перша згадка про храм в селі датується 1773 роком, це був дерев’яний невеличкий храм з дуже малою алтарною частиною. У 1892 році на місці старого храму був збудований новий храм і у 1983році освячений. Цей храм простояв до 1944 року та був спалений німцями.
Новий храм на честь святої Параскеви Сербської знаходиться у центрі села. У 2002 році по ініціативі жителів села, та з благословення архієпископа Симеона було розпочато його будівництво, яке проводилося під керівництвом протоієрея Петра Романчука, благочинного Старовижівської округи. У 2005 році було завершено будівництво храму. У цьому ж році 27 жовтня його було освячено архієрейським чином. Храм освятив архієпископ Симеон в співслужінні з владикою Варфоломієм, архієпископом Рівненським і Острожським.
Сьогодні парафія живе звичайним життям. У недільні та святкові дні у храмі проводяться богослужіння, за проханням прихожан звершуються треби і таїнства. Регулярно організовуються літні табори відпочинку, організовуються паломницькі поїздки.

Архіви