Храм в честь святої Параскеви Мучениці П’ятниці села Грабове.

Фотоальбом

  Церква святої Параскеви П’ятниці розташована в центрі села Грабове, за декілька метрів від головної вулиці.
На місці вівтарної частини храму раніше існувала капличка, збудована ще в 1939 році. Капличка служила, в основному, для звершення треб, які звершував священик Коровіцький, який приїзджав з села Сереховичі.
В 1939 році каплиця дивом вціліла під час великої пожежі, коли значна частина села була спалена поляками. Всі будинки навколо згоріли, а капличка залишилась неушкодженою. Ця невеличка споруда пережила також лихоліття другої світової війни, але в роки радянської влади зазнала численних збитків. З купола каплиці був знятий хрест тогочасним головою сільської ради – Кузьмуком Степаном Івановичем, було забрано ікону з образом Богородиці, царські врата. Їх було віддано в музей атеїзму міста Луцьк. Частину церковної утварі було передано до церкви села Буцин.
Наприкінці 80-их років відбулася лібералізація релігійної політики. Почали масово відкриватися та відбудовуватися храми. Громада села Грабове у 1989 році вирішила також розпочати клопотання про будівництво власного храму, оскільки капличка не могла бути їй альтернативою. Представники сільської громади добивалися дозволу на будівництво спочатку на районному, а згодом і на обласному рівні. І саме в Луцьку вони отримали довгоочікуваний дозвіл.
Кошти на спорудження церкви збирали усім миром. Значну частину внесли самі грабів чани, чимало пожертв надійшло і від жителів інших сіл.
Для контролю за будівельними роботами було створено керівний орган храму – Церковну Раду, до якої входили шість чоловік:
1. Бондарчук Захар Макарович
2. Карпук Іван Степанович
3. Арсенік Антон Сергійович
4. Карпук Яків Степанович
5. Трохимчик Пантелеймон Гнатович
6. Мартинюк Ліфер Дмитрович
Будівництво розпочалося у лютому 1990 року. Воно звершувалося в три етапи. Спочатку було зведено зруб майбутнього храму, потім верхня частина і на завершення – покрито жерстю дах. Кожний етап будівництва здійснювала бригада будівельників, зокрема:
1. Муравчук Сергій Герасимович (родом з села Солов’ї), Королюк Федір Миколайович (м. Ковель), Прадійчук Федір Миронович (житель села Комарово).
2. Бойчук Григорій Тарасович, Котик Іван Григорович, Мазурик Іван Васильович (всі жителі села Заріччя).
3. Бойко Денис Адамович, Глодік Василь Федорович (жителі села Добре, Камінь-Каширського району)
Майстри-будівельники працювали швидко та злагоджено. Церкву було споруджено менше ніж за два роки. Завершальний етап – внутрішнє оздоблення храму здійснювали художники з м. Ковеля.
26 жовтня відбулося урочисте відкриття новозбудованого храму, який назвали в честь мучениці Параскеви. Чин освячення храму звершив єпископ Волинський і Луцький Варфоломій. Через два місяці, 24 грудня 1991 року релігійна громада села була офіційно зареєстрована(свідоцтво №266).
Першим священиком церкви був о. Василь Кушнір, після нього парафію очолив Леонід Бірук, потім – Михаїл Лотоцький. Після нього служив о. Валерій Балюк, потім о. Володимир Федорович. Нині настоятелем храму є священик Микола Хлуд.
Жителі села вдячні односельчанам, які доклали чимало зусиль для того, щоб у їхньому селі була збудована власна церква. Це Арсенік Євдокія Дмитрівна, Сагаль Олена Остапівна, Арсенік Тетяна Сергіївна, Арсенік Антон Сергійович, який до 2004 року був церковним старостою. За заслуги перед Церквою був нагороджений двома грамотами, які отримав від митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, та від архієпископа Володимир- Волинського і Ковельського Симеона. Сьогодні справу Антона Сергійовича гідно продовжує молодий староста Хлуд Микола.

Архіви