День Покрови Пресвятої Богородиці в Седлищі.

  Свято Покрови Пресвятої Богородиці здавна вважалося днем українських воїнів – захисників, днем вшанування наших героїв.

 

 

 

 

 

  Покрова є небесною оборонницею українського лицарства нової доби – запорозького козацтва, яке своїми подвигами та винятковою військовою майстерністю стало символом України.

В цей день школярі Седлищанської школи мали можливість познайомитись з традиціями, звичаями українського козацтва, розширити знання про життя, обряди, звичаї козаків. Для школярів були проведені цікаві ігри-квести.

У квесті брали участь дві команди: «Українці» та «Козацька воля», гру яких оцінювало журі в складі: настоятеля місцевого храму протоієрея Ігоря Тимощука, вчителя історії місцевої школи Ольги Іванівни Лугвіщик та Тамари Володимирівни Кухарчук.


З давніх-давен в Україні козаки славились силою, спритністю, мали гостре око, розумні голови. От і наші команди змагались у вікторині. Під час конкурсу «Затанцюємо гопак» учасники за сигналом ведучої долали дистанцію, стрибаючи навприсядки, а зворотній шлях долали задом наперед. Під час «Сірникового» конкурсу учасники викладали з сірників слово «козак». У квесті перемогу здобула команда «Українці». Всі учасники заходу були відзначені невеличкими подарунками.
До місцевої школи в цей день на ранкову зустріч «Мій тато – захисник України» , яку підготувала класний керівник Ніна Семенівна Комісарик було запрошено Приступу Романа Олеговича – тата першокласниці Уляни Приступи, який недавно повернувся з АТО. Щирими оплесками та ніжними обіймами донечки зустріли його в класі, а ще звичайно гарними квітами.
Надзвичайно цікавими були в цей день козацькі забави «Козацькому роду нема переводу», які традиційно вже декілька років поспіль проводяться в навчальному закладі, та на які завітало чимало гостей . Декілька команд брало участь у надзвичайно різноманітних конкурсах, які оцінювало журі в складі якого були учасники АТО Герез Ігор та Приступа Роман, а ще настоятель місцевого храму. Доречі, саме на запрошення протоієрея Ігоря Тимощука до школи завітали заступник військового комісара Ковельського військомату Ігор Олегович та голова воїнів АТО і волонтер Леонід ,який є частим гостем в Седлищенській школі. Після козацьких забав вони провели цікаву бесіду з старшокласниками.
Після молитви в місцевому храмі було оголошено про збір продуктів харчування, які днями мають передати в військовий госпіталь ветеранів війни в місті Луцьку. Біля пам’ятного знаку нашим воїнам відбулась заупокійна служба на яку прийшли не лише місцеві жителі.
Під час святкового концерту було передано від Митрополита Володимира відзнаку за заслуги перед Церквою сільському голові Ваврищуку Миколі Петровичу.

Архіви